joi, decembrie 22, 2005

Livescore.com suxeaza cateodata

Livescore.com este cel mai vizualizat site de afisare a scorurilor in timp real. Insa cateodata suge. Va voi prezenta un prim exemplu: la meciul Marseille-Dinamo, in momentul cand scorul era de 2-1 pt francezi, priviti ce afisau ei: poza cu livescore idiot .
Ieri au facut o faza asemanatoare. S-a jucat meciul din Cupa Ligii Angliei intre Doncaster Rovers si Arsenal. Dupa 90 minute scorul era de 1-1, dupa prelungiri 2-2( Gilberto a egalat dupa expirarea prelungirilor la prelungiri:D ). La lovitrile de departajare Tunarii s-au impus cu 3-1, dupa 2 parade ale lui Almunia si o bara a galezului McIndhoe. Cand se termina executiile de la punctul cu var, dau un refresh la site ca sa vad cine a castigat. Idiotii afisau ca meciul ar fi fost castigat de Doncaster. Mi-a inghetat sangele in vene si cacatu' in cur si eram in stare sa ma pis prin izmenele pe care nu le port. A fost unul din mementele cand te intrebi de ce Universul conspira impotriva ta, de ce se pravaleste cerul peste tine... bine ca peste 5 minute dau un refresh si ce-mi vad ochii? Meciul fusese castigat de Tunari, imbecilii gresisera la afisaj. Am inceput sa tip, sa sar, sa injur, sa pup televizoru'... minunea fusese infaptuita:P:):D... Arsenal a revenit de 2 ori, a egalat o data dupa terminarea timpului regulamentar... a vrut Dumnezeu...
Haideti sa va arat cateva poze de la meci(egalarea lui Gilberto si penaltyu' decisiv aparat de Manu Almunia)