luni, decembrie 04, 2006

man utd ia ****

Ronaldo dived blatantly against Middlesbrough and got a penalty that even he wasn't expecting. At high speed it looked like a penalty but it was a shameful dive.

Arsenal a fost furata pana acum in cel putin 7 meciuri. Penaltyuri neacordate, jocul intors aiurea pt adversar, cartonase date gratuit, o caruta de goluri anulate eronat s.a.m.d. In meciul cu Tottenham a primit 2 penaltyuri. Primul a fost cand conduceau cu 1-0. A fost un penalty clar ca lumina zilei. Chimbonda intai il impinge pe Rosicky, loveste mingea, apoi ii ia picioarele. Traiectoria sau viteza mingii nu au fost modificate, dar cehul a fost dezechilibrat si nu a putut-o juca. Penalty clar. Trebuia sa se dea si rosu.
Al 2 lea penalty a fost precedat de un hent al lui van Persie. Era deja 2-0, Arsenal presa, mai era putin de jucat. A contat doar in perspectiva scorului. NU a fost penalty. Insa Tottenham trebuia sa joace mai mult de o repriza in 10 oameni, ceea ce nu s-a intamplat.
Manchester United e obisnuita sa fie avantajata de arbitrii, cel putin in campionat. In Europa, am vazut cum se descurca in ultimii ani. Pana si noi, amaratii astia de la Arsenal, care suntem la 234325 de puncte in spatele lor i-am batut la ei acasa... deh... ce sa le faci.